İstanbul-Trabzon Havalimanı Ulaşım

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım
Sabiha Gökçen Havalimanı
Sabiha Gökçen Havalimanı'na özel aracınızla TEM otoyolundan kolayca gelebilirsiniz. Özel aracınızla seyahat etmek isterseniz havalimanında katlı ve açık otoparklar mevcut.
HAVABUS
Avrupa Yakası'nda Taksim, Anadolu Yakası'nda ise Kadıköy ve Yenisahra gibi şehrin merkezi noktalarından hareket eden HAVABUS otobüsleri ile Sabiha Gökçen'e ulaşabilirsiniz. Kalkış noktalarıysa Taksim Divan Otel, Kadıköy Rıhtım İETT durakları ve Yenisahra.
Otobüs
Sabiha Gökçen Havalimanı’na Anadolu ve Avrupa Yakası’nın merkezi noktalarından kalkan İETT otobüslerini ile ulaşabilirsiniz. 122H 4.Levent – Yenişehir, 130H Deniz Harp Okulu (Tuzla), 132HPendik YHT, 16S Uzunçayır Metrobüs, E10 Kadıköy, E11 Kadıköy, E3 4. Levent Metro, E9 Bostancı, SG1 Kadıköy, SG2 Taksim kalkışlı otobüslerle havaalanına yolculuk edebilirsiniz.
Metro
M4 Sabiha Gökçen Havalimanı-Kadıköy hattı ile şehir merkezinden havalimanına aktarma yapabileceğiniz duraklar şu şekilde. Pendik, Kaynarca, Maltepe, Bostancı, Kozyatağı.
İstanbul Havalimanı
Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na en kolay ve hızlı ulaşım Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullanarak sağlanabilir. Ya da TEM Otoyolu’ndan Kemerburgaz Göktürk, Başakşehir, Gaziosmanpaşa ayrımları tercih edilebilir.
Özel aracınızla gidecekseniz havalimanında geniş bir otopark bulunduğunu belirtmekte fayda var.
İETT Otobüsleri
İstanbul’da, Mahmutbey, Halkalı, Yunus Emre Mahallesi, Hacıosman Metro ve Mecidiyeköy gibi noktalardan İETT belediye otobüslerine binerek İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.
Metro
Kağıthane-İstanbul Havalimanı arasında hizmet veren M11 Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosuna binmeniz gerekiyor.
Gayrettepe, Kağıthane, Üniversite-Hasdal​​​, Kemerburgaz, Göktürk, İhsaniye, İstanbul Havalimanı ve Kargo Terminali duraklarından geçen metro ile havaalanına ulaşabilirsiniz
Havaist
Havaist, Esenler Otogarı, Arnavutköy, Halkalı, Silivri, Beylikdüzü, Avcılar, Bakırköy, Beyazıt Meydanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Kadıköy ve Taksim olmak üzere 11 farklı güzergahta hizmet veriyor.
Havalimanından Trabzon Şehir Merkezine Ulaşım
Şehir merkezine 6 kilometre uzaklıktaki Trabzon Havalimanı Karadeniz sahiline sıfır konumda bulunuyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne 5 dakikalık mesafedeki havalimanından şehir merkezine ulaşım oldukça rahat. Dolmuş, otobüs, taksi, Havaş, araç kiralama gibi seçenekleriniz bulunuyor, HAVAŞ ile Rize, Giresun gibi yakın şehirlere aktarma yapmanız de mümkün.
HAVAŞ
HAVAŞ servisleriyle Trabzon Havalimanı ve Beşirli şehir merkezi arasında Beşirli Orhan Petrol (Opet Önü), Karşıyaka Kavşağı Otobüs Durağı (İsmar Karşısı), Tanjant Migros Önü Otobüs Durağı, Eytinlik Belediye Otobüs Durağı (TS Club Outlet Önü) durakları üzerindeki lokasyonlara ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ilk ve son güzergahlar arası yaklaşık 30 dakika sürüyor.
Dolmuş - Otobüs
Havaalanından çıkıp dolmuş durağına giderseniz şehir merkezine giden ve her 5-10 dakikada bir gelen dolmuşlar var. Havaalanından geçen 121 Beşirli-Kaşüstü, 122 Beşirli Yenimahale, 250 Yomra-Asrin, 476 Of, 501 Asrin-Sürmene hatlarıyla Trabzon’un çeşitli noktalarına ulaşım mümkün.
Araç Kiralama
Özellikle Karadeniz gezisi için geldiyseniz havaalanından araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Enuygun üzerinden araç kiralamanız halinde uçağınız iniş yaptıktan sonra aracınızın anahtarını havaalanındaki araç kiralama ofislerinden teslim alabilirsiniz.
Otel Servisleri
Havalimanı yakınlarındaki otellerin bir kısmı yürüme mesafesindedir. Bunun dışında tatil için geldiyseniz şehrin bazı otelleri havalimanı transferlerinizi de sağlıyor.
Taksi
Şehir merkezi çok yakın olduğu için taksi ile şehir merkezine gitmeyi de düşünebilirsiniz. Yalnız fiyat tahmininizden fazla olabilir. Binmeden önce sormanızda fayda var. Çünkü İstanbul dışında taksi fiyatları biraz pahalı olabiliyor.