Antalya-İstanbul Havalimanı Ulaşım

Antalya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım
Belediye Otobüsleri
Otogardan hareket ederek şehir merkezinden geçen otobüsleri kullanarak da Antalya Havalimanı'na gelebilirsiniz. 600, 600G ve 800 numaralı belediye otobüsleriyle otogar, terminal ve Sampi Kavşağı’ndan kalkan seferlerle yolculuk yaklaşık 40 dakika sürüyor. Çift bilet uygulaması bulunan Antobüslerde Antalya Kart ve temassız kredi kartı geçerli.
Tramvay
AntRay adıyla bilinen ve 2010 senesinden bu yana hizmette olan tramvay hattı şehir merkezi ve Antalya Havalimanı arasında ulaşımda büyük kolaylık sağlıyor. Fatih, meydan gibi noktalardan hareket eden tramvay gece yarısına dek faaliyette.
HAVAŞ
Migros, Akdeniz Üniversitesi, Erasta, Gazi Bulvarı, Mini Gar, Hal Kavşağı gibi duraklardan geçen HAVAŞ otobüsleriyle ortalama 20 dakika içinde Antalya Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.
Şahsi Araç
Antalya Havalimanı'na diğer havaalanlarında olduğu gibi mümkün olduğunca kendi aracınız dışında alternatif araçlarla ulaşmanızda yarar var. Özellikle uzun süre duraklamanız gerekecekse yüksek tutarlarda otopark ücreti ödemeniz gerekebilir.

Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım
Sabiha Gökçen Havalimanı
Sabiha Gökçen Havalimanı, Anadolu Yakası’ndaki Pendik, Kurtköy semtinde konumlanıyor. Havalimanından Kadıköy’e 40 kilometre, Taksime ise 50 kilometre mesafe bulunuyor. Havalimanından TEM’e direkt bağlantı olduğu için şehrin çoğu yerine kolayca ulaşım mümkün.
Otobüs
İETT otobüsleriyle Anadolu ve Avrupa Yakası’nın çoğu noktasına ulaşabilirsiniz. 122H 4.Levent-Yenişehir, 130H Deniz Harp Okulu (Tuzla), 132H Pendik YHT, 16S Uzunçayır Metrobüs, E10 Kadıköy E11 Kadıköy, E3 4. Levent Metro, E9 Bostancı, SG1 Kadıköy, SG2 Taksim faaliyet veren hatlardan.
Metro
M4 Kadıköy-Tavşantepe- Sabiha Gökçen Havalimanı: Bu hat ile şehir merkezine aktarma yapabileceğiniz duraklar Pendik, Kaynarca, Maltepe, Bostancı ve Kozyatağı. Kadıköy İstasyonu’nda inerek feribot, deniz otobüsü ve deniz motoru ile bu istasyondan metroya aktarma yapabilirsiniz. Ayrılık Çeşmesi’nde inip Marmaray'dan aktarma yaparak metroya geçebilirsiniz.
Marmaray
Halkalı ile Gebze arasında ulaşım sağlayan Marmaray hattı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Avrupa Yakası’ndaki birçok noktaya kolayca ulaşabilirsiniz.
Havalimanından Marmaray’a ulaşmak için önce Tavşantepe ile Kadıköy arasında sefer düzenleyen metroya ulaşmanız gerekiyor. Pendik ya da Kartal istasyonlarından Kadıköy yönüne hareket eden metroyu kullanarak Ayrılık Çeşmesi istasyonuna ulaşabilirsiniz. Bu duraktan Marmaray’a aktarma yaparak Avrupa Yakası’nda Sirkeci, Yenikapı, Kazlıçeşme, Zeytinburnu, Bakırköy, Ataköy, Florya, Küçükçekmece ve Halkalı gibi semtlere gidebilirsiniz.
İstanbul’dan Bandırma, Yalova, Avşa, Bursa ve Çınarcık gibi Marmara Bölgesi’nin farklı noktalarına gitmek isterseniz, Yenikapı durağında inerek Yenikapı İDO İskelesi’ni kullanabilirsiniz.
HAVABUS
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Avrupa Yakası’nda Taksim’e Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy’e hizmet veren HAVABUS taşıtları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Varış durakları ise Taksim Divan Otel, Kadıköy ve Yenisahra.
Araç Kiralama
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehrin merkezi noktalarına ulaşım için araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı
Arnavutköy’de yer alan İstanbul Havalimanı, Tayakadın ve Akpınar köyleri arasında konumlanıyor. Taksim’e ortalama 45 kilometre, Sultanahmet’e 53 kilometre ve Kadıköy’e ise 65 kilometre mesafededir.
Otobüs
İstanbul Havalimanı’ndan, İstanbul’un Mahmutbey, Halkalı, Sarıyer, Cevizlibağ gibi birçok noktasına ulaşmak için İETT belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. İETT’ye bağlı belediye otobüsleriyle Mahmutbey, Halkalı, Sarıyer, Küçükçekmece, Yunus Emre Mahallesi, Hacıosman Metro, Mecidiyeköy’e ulaşabilirsiniz. Otobüsler, havalimanındaki gelen yolcu katının çıkışından belirli saatlerde hareket ediyor.
Havaist
Havaist, 11 farklı hattı ile İstanbul Havalimanı’ndan Yenikapı, Esenler Otogarı, Arnavutköy, Avcılar, Bahçeşehir, Silivri, Beylikdüzü, Bakırköy, Beyazıt Meydanı, Kadıköy, Başakşehir, Taksim ve Sabiha Gökçen Havalimanı gibi noktalara ulaşım hizmeti veriyor.
Metro
M11 Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosu, Kağıthane-İstanbul Havalimanı arasında hizmet veriyor. Gayrettepe istasyonu ile şehrin metro hatlarına bağlantısı sağlanıyor.
Metronun güzergahında ise Gayrettepe, Kağıthane, Üniversite-Hasdal​​​, Kemerburgaz, Göktürk, İhsaniye, İstanbul Havalimanı, Kargo Terminali durakları bulunuyor.
Taksi
Taksiler üç farklı kategoride hizmet veriyor: Siyah lüks taksi (E), Turkuaz taksi (D), Turuncu taksi (C)
Taksiye, Plaza Bölümü İç ve Dış Hat Yolcu çıkış kapılarında bulunan ana duraklardan ve gidiş katında (2. kat) bulunan duraklardan binebilirsiniz.
Araç kiralama
İstanbul Havalimanı’nda ulusal veya uluslararası araç kiralama firmalarının ofisi bulunuyor. Bu ofisler, gelen yolcu katında bulunuyor.