Adana-İzmir Havalimanı Ulaşım

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım
Seyhan’da yer alan Şakirpaşa Havalimanı’na şehrin çeşitli lokasyonlarında ulaşmanız mümkün. Havalimanı ortalama 5 kilometrelik mesafede yer aldığı için ulaşım konusunda zorluk çekmezsiniz.
Belediye Otobüsleri
Şehrin Buruk Toki, Balcalı, Çukurova Hastanesi, Ceyhan ve Kozan gibi çeşitli noktalarından kalkan 125, 135, 159, 407 ve 401 numaralı hatlarla yaklaşık 50 dakikalık bir süre zarfında Şakirpaşa Havalimanı’na varabilirsiniz.
Minibüs ve Dolmuş
Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarları üzerinden geçen minibüs hatları ile Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.
HAVAŞ
HAVAŞ ile Mersin Tarsus, Mersin Forum ve Sayapark duraklarından kalkan servislere binerek havalimanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Metro
M1 metro hattı havalimanı yakınlarından geçiyor, bu sebeple hızlı bir ulaşım tercihi olarak öne çıkıyor. Hastane ve Akıncılar istasyonları arasında hizmet veren hat ile ortalama 25 dakikada havaalanına varabilirsiniz.
Şahsi araç
Turhan Cemil Beriker Bulvarı’nı takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Havalimanından İzmir Şehir Merkezine Ulaşım
Gaziemir ilçesinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Havaş otobüsleri, belediye otobüsleri, tren veya taksi ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanındaki araç kiralama firmalarından araç kiralamak da mümkün.
Havaş
Günün erken saatlerinden gece geç vakitlere kadar düzenlenen seferlerle Havaş otobüsleri şehir merkezine ulaşmak için ideal bir seçenek. Alsancak, Karşıyaka, Kuşadası ve Aydın gibi hem şehir içinde hem de dışında birçok rotaya uçağınız indikten sonra Havaş otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.
Ayrıca Nisan – Kasım dönemi dışında havalimanından Çeşme'ye de karşılıklı seferlerde Havaş'ı tercih edebilirsiniz.
Taksi
Terminalin hemen dışında bulunan taksilerle de dilediğiniz noktaya hızlıca ulaşabilirsiniz. Ancak özellikle Çeşme gibi şehrin dışında kalan lokasyonlara gidecekseniz, taksi biraz pahalı bir araç olacaktır. Gideceğiniz yerin uzaklığını öğrenerek yola çıkmadan önce ücret hesaplaması yapabilirsiniz.
Otobüs
Şehir merkezine ulaşırken kullanabileceğiniz alternatiflerden biri de belediye otobüsleri. 200 numaralı hatla Mavişehir'e, 202 numaralı hatla Alsancak ve çevresine, 204 numaralı hatla ise Bornova ve çevresine ulaşabilirsiniz.
Otobüse binmeden önce İzmir'de otobüs, metro ve trenlerde kullanabileceğiniz Kentkart almanız gerektiğini de hatırlatalım.
Tren
Adnan Menderes Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşabileceğiniz en hızlı ve pratik ulaşım seçeneği banliyö treni. Terminalin hemen dışındaki peronlara kısa bir yürüyüşle ulaşabilir, buradan Kentkart alarak trenle şehir merkezine kadar gidebilirsiniz.
Araç Kiralama
İzmir'de ulaşım için araç kiralamak iyi bir fikir olabilir. Özellikle şehirde birkaç gün geçirecekseniz ve dönüşte yine uçakla seyahat edecekseniz, gelmeden önce aracınızı ayırtabilir, havalimanında yer alan ofislerden teslim alabilirsiniz. Dönüş zamanı geldiğinde ise uçuştan önce yine havalimanında bulunan kiralama ofisine teslim edebilirsiniz.